Hakkımızda

Neden İyi Uyku?

NEDEN İYİ UYKU?

İyi bir uyku ruh ve beden sağlığımız için olmazsa olmaz. Uykumuzu iyi alamayınca sadece sağlık sorunları yaşamıyoruz, günlük işlerimizi doğru düzgün yapamıyor, çevremizde ilişki kurmakta zorlanıyoruz.

​Peki uyku sorunlarının sebepleri ne?

​En önemli sebebi şüphesiz, şehir hayatının ve iş yaşamının getirdiği aşırı stres yükü. Günümüz çalışanları tüm bu yüklerle mücadele ederken ciddi anlamda zorlanıyor; zorlanıyoruz ve giderek daha fazla yıpranıyoruz. Sonuç olarak, uyku düzenimiz olumsuz etkileniyor ve bizi zinde tutan iyi bir gece uykusundan mahrum kalıyoruz.

İyi Uyku (iyiuyku.com), sağlık yayıncılığında adından sıklıkla söz ettiren HayyKitap yayınlarının ve Medyaevi PR ajansının kurucularından Rauf Baysal, yıllarca Türkiye'nin alanında en büyük şirketlerinde iletişim, dijital pazarlama, sosyal medya alanlarında çalışan Cemal Alp Solak ve uzun yıllar önemli yayın evlerinde PR yöneticiliği yapan Nalan Yıldırım tarafından 2020 Mart ayında Çanakkale'de kuruldu.

Çanakkale'yi seçtik çünkü, önce kendi hayatlarımızı sakinleştirmeye ve büyük şehrin kaos ve keşmekeşinden sıyrılmaya ihtiyacımız vardı. Kısaca, kendi hayat ritmimizi dinginleştirmeden sizlere iyi uykuyla ilgili ürünler sunmak, tavsiyeler vermek istemedik.

​Biz iyiuyku.com'u çağımızın en büyük sorunlarından biri olan uykusuzlukla mücadele için kurduk. Uykunuza iyi gelecek ürünleri sizlerle buluşturmayı, uyku düzeni oluşturmanızda ve daha iyi bir uyku uyuyup daha zinde ve mutlu yaşamanızda size yardımcı olmayı hedefledik.

Sitemizde sadece uykuyla ilgili ürünler var. Daha rahat uyumanızı sağlamak için yastıktan nevresime, pikeden rahatlatıcı kokulara ve hatta çaylara kadar geniş bir ürün yelpazesiyle sizlerle olacağız. Ürün çeşitliliğimiz giderek artacak.

Uyku kalitemizi iyileştiren yeni ürünleri keşfetmeye, sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

​Bir de blogumuz var. Burada da uyku hakkında birçok yararlı bilgi bulacaksınız.

​Artık, kendinize bir iyilik yapmanın ve iyi bir uyku için bir yerden başlamanın zamanı geldi!

​Herkese iyi uykular!
İyi Uyku

Çevreye Duyarlıyız!

İyi Uyku olarak çevreye önem veriyor, sitemizde sattığımız ürünlerin üretim aşamasında evinize ulaşana kadar çevreye saygılı olmasına özen gösteriyoruz.

​Yastıklarımız için karabuğday kabuğu gibi doğal ve ekolojik dolgu malzemeleri tercih ediyoruz. Nevresim kumaşlarını doğaya saygılı üreticilerden tedarik ediyor ve çevresel kriterlere uyan ürünleri kullanıyoruz.

​Kullanmaya mecbur olduğumuz kargo poşetlerimiz dışında ürünlerimizin hiçbiri için plastik ambalaj kullanmıyor ve tamamen geri dönüştürülebilir materyaller kullanıyoruz.

​Sürdürülebilir bir çevre için doğaya saygıyla çalışmaya devam edeceğiz.